Як правильно доглядати за губами,коли з’явилась застуда?

Як правильно доглядати за губами,коли з’явилась застуда?

Автор: Антоніна Лобанова – лікар-дерматолог

Як доглядати за шкірою губ при герпесі?

Як відомо, ВПГ першого і другого типу  провокують знайому багатьом «застуду» на губах у вигляді  бульбашки,що наповнена серозним вмістом. Після того як бульбашка розкривається, картина стає ще гіршою – на місці бульбашки з’являється скоринка,що не загоюється. На тлі сухості губ з’являються дрібні тріщини, що є «вхідними воротами» для бактеріальної і грибкової інфекції.

Чому ж так довго не гояться губи ? 

Правильний догляд за шкірою губ за такої неприємної проблеми, як герпес – це один з важливих етапів на шляху до здорової шкіри. Слід розуміти, що при простому герпесі , окрім виникнення гострого запального вірусного процесу, значно слабшає захисна бар’єрна функція шкіри, що призводить до появи такого симптому, як сухість шкіри, тріщини і т.д. Важливо застосовувати на всю область губ емольєнт, завдання якого підтримувати і відновлювати захисний шар шкіри. При очищенні шкіри губ варто використовувати гіпоалергенні миючі засоби.

 Що важливо при лікуванні герпесу?

Безсумнівно, догляд за шкірою – це важлива процедура, але не менш важливим є проведення місцевого противірусного лікування герпесу. Особливо важливо проводити лікування герпесу у дітей. Не варто забувати про можливі ускладнення у дітей при активізації вірусу простого герпесу на губі: герпетична ангіна, герпетиформний екзема Капоші. З’явилися симптоми герпесу – звертайтеся до лікаря!