Як герпес провокує розвиток депресії?

Як герпес провокує розвиток депресії?

Вірус герпесу людини 6 типу є одним з найбільш поширених і одночасно маловивчених. Як і всі його «побратими» з числа герпесвірусів, більшу частину часу він не активний. Однак він же може стати збудником таких захворювань, як розсіяний склероз та енцефаліт, а також провокувати судоми у дітей. Але на цьому його вплив на організм не обмежується. Японські вчені вважають, що вірус герпесу 6 типу здатний також викликати депресію.

Місце, де мешкає вірус герпесу людини 6 типу – це нюхові цибулини, які також являються частиною імунної системи, перешкоджаючи проникненню вірусу в мозок. Під час сильного стресу або перевтоми вірус герпесу стає активним. Під його впливом в нюхових цибулинах починається процес апоптозу – загибелі клітин.

Досліджуючи цей вірус на мишачій моделі, вчені виявили, що в активному стані він викликає і симптоми депресії. До цього часу лікарі вкрай мало знають про причини депресії та фактори, які її провокують. Але вплив герпесу на цей процес може бути надзвичайно великим. Якщо його не лікувати (а в даний час ефективних засобів для лікування вірусу герпесу людини 6 типу немає), патогени будуть проникати в мозок.

Попередні дослідження вже показували, що інфекція здатна проникнути в мозок у пацієнтів з розладами настрою (депресивним і біполярним розладом). У новому дослідженні доведено, що навіть загибель клітин в нюхових цибулинах вже «запускає» депресивний стан. Вчені вважають, що даний аргумент запропонує нові напрямки для дослідження причин депресії, яка, як виявилося, цілком може бути наслідком дії вірусу герпесу.

Олена Алексєєва