Інші герпеcвіруси

Інші герпеcвіруси

Герпесвірус 6 типу

Вчені припускають, що вірус герпесу 6 (HHV 6) типу  може бути причиною розвитку розсіяного склерозу,  інфекційного мононуклеозу, лихоманки новонароджених  із судомним синдромом, карциноми шийки матки та  назофарінгеальної карциноми. Вперше вірус був  виділений в 1986 р. з лімфоцитів крові пацієнтів з  лімфопроліфератиними захворюваннями. Встановлено,  що вірус розмножується в Т-, В-лімфоцитах та  макрофагах, найчастіше вражаючи саме Т-  лімфоцити. Механізм передачі досі не встановлено,  припускають повітряно-крапельний та аліментарний  шляхи поширення вірусу (вірус досить часто знаходять в  слизу носоглотки та секреті слинних залоз). Можливе також  зараження при переливанні крові та її компонентів,  трансплантації органів, використанні нестерильного  медичного інструментарію. Інфекція є досить  розповсюдженою, про що свідчить наявність у 60-90% дорослих людей антитіл до вірусу. У переважної більшості інфікованих формується латентна інфекція, однак при дії провокуючих факторів (які обумовлюють зниження імунітету) вірус провокує розвиток того чи іншого захворювання. На сьогоднішній день з HHV 6 найчастіше асоціюють розвиток наступних захворювань: еритема новонароджених, синдром хронічної втоми, різноманітних лімфом та енцефаліт у людей з імунодефіцитними станами.

Герпесвірус 7 типу

Вірус герпесу 7 (HH7) типу відносять до лімфотропних вірусів, та вважають його причиною розвитку лімфопроліферативних захворювань, гемобластозів, імунодефіцитних станів та синдрому хронічної втоми. Дані епідеміологічних досліджень свідчать про широке розповсюдження  HH7: антитіла до вірусу виявляють у більше ніж 90% дорослого населення планети. Шляхи передачі інфекції точно не встановлені. Вірус часто знаходять у слині інфікованих, також встановлено місце перситстенції вірусу – В-лімфоцити, тому припускають повітряно-крапельний шлях передачі. Можливе також інфікування при переливанні крові та трансплантації органів.

Герпесвірус 8 типу

На сьогоднішній день відомо, що вірус герпесу 8 типу (HH8) інфікує В-та Т-лімфоцити, при чому розмножується переважно в В-лімфоцитах. Вірус асоціюється із розвитком саркоми Капоші та лімфопроліферативних захворювань у людей з імунодефіцитами. Джерелом інфекції вважають людей, інфекція у яких може протікати як з вираженими симптомами, так і безсимптомно. За допомогою лабораторних методів діагностики вірус знаходять в клітинах урогенітального тракту, простати та спермі, тому вважають, що одним із шляхів передачі HH8 є статевий. Крім того, вчені вважають, що клітини урогенітального тракту є місцем латенції HH8.

Вірус має широке розповсюдження, про що свідчить статистика: більше 25% дорослого населення  та 90% ВІЛ-інфікованих мають антитіла до HH8.