Питання-відповідь

Питання-відповідь

1. Чи можу я мати герпес, якщо в мене ніколи не було висипу?

Відповідь: так, цілком можливо, що ви вже інфіковані цим вірусом, однак вашій імунній системі вдається пригнічувати його, і він перебуває у сплячому стані у вашому організмі. Для того, щоб бути впевненим у тому, що вірусу герпесу у вас немає, слід пройти обстеження. Якщо з’ясується, що ви інфіковані, потрібно пройти лікування прямими противірусними засобами, які безпосередньо впливають на вірус, щоб убезпечити себе та оточуючих від небезпечних наслідків герпетичної інфекції в майбутньому.

2. Чи можу я інфікуватися герпесом під час сексу з партнером, якщо в нього немає симптомів?

Відповідь: так, така вірогідність справді існує. Симптоми герпесу можуть бути відсутні або висип локалізується в таких місцях, куди «сам собі не подивишся», і не завдавати ніякого дискомфорту вашому партнерові. І насамкінець, йому може бути просто незручно повідомити вас про свою інтимну проблему. Тому якщо ваше романтичне побачення відбулось вперше, не зайвим буде обстежитись, а якщо вам таки «подарували» вірус, то якомога раніше пройти лікування прямими противірусними засобами, що згубно впливають на вірус герпесу.

3. Скільки разів за життя можна інфікуватися герпесом?

Відповідь: на сьогодні вважається, що вірус герпесу після першого контакту залишається в людському організмі на все життя. Однак відомо 8 типів, якими можна інфікуватися в різні періоди часу. Зважайте на те, що, наприклад, вірус герпесу 1 типу, який найчастіше розташовується на губах, шкірі обличчя, нерідко може викликати появу пухирів на статевих органах, «працюючи» одночасно з вірусом 2 типу, який викликає генітальний герпес.

4. У мене з'явилися пухирці на губах, схожі на герпес. А вдома 2-річна дитина. Як не передати їй вірус?

Відповідь: контактний шлях передачі вірусу герпесу – найпоширеніший спосіб інфікування ним. У такий спосіб інфікується до 80% людей в дитячому віці. Пам’ятайте, що герпес у дітей перебігає важче, тому старанно захищайте їх від знайомства з ним.

Порадити батькам, які мають симптоми герпесу, наступні: не торкайтесь висипу руками та не дозволяйте дітям з цікавістю їх вивчати, якщо висип виник на губах – не цілуйте дітей. Виділіть для себе окремий посуд, рушник теж має бути індивідуальним і висіти окремо від рушників інших членів родини. Виділіть окрему постільну білизну для себе. Загалом, уникайте контакту ураженої вірусом поверхні з тими предметами, які може з легкістю вхопити ваша дитина. І обов’язково пройдіть лікування прямими противірусними засобами, які знищать вірус – це дасть змогу запобігти передачі інфекції вашим дітям.

5. В мене вперше виник герпетичний висип. Чи свідчить це про те, що мій нинішній партнер інфікував мене вірусом герпесу?

Відповідь: оскільки вірус герпесу після першого контакту з ним залишається в людському організмі на все життя і може тривалий час приховано перебувати в ньому, не завдаючи жодних проблем, важко однозначно дати відповідь, коли саме ви інфікувались. Найчастіше прояви герпесу виникають протягом кількох тижнів після зараження, однак це буває не завжди. Симптоми можуть бути настільки незначними, що ви їх могли раніше не помітити, тому цілком можливо, що ви вже мали прояви герпесу, однак через відсутній дискомфорт не звернули на них увагу. Однак, в будь-якому разі вам варто пройти лікування прямими противірусними засобами, щоб не бути джерелом передачі вірусу.

6. Чи можна інфікуватися генітальним герпесом при поцілунках?

Відповідь: вірус герпесу 2 типу, який викликає генітальний герпес, передається при контакті з ділянками шкіри статевих органів, які уражені герпесом.

Отже, при поцілунках ви не можете інфікуватися вірусом герпесу цього типу, однак з легкістю підхопите вірус герпесу 1 типу, який викликає лихоманку на губах, поцілувавши того, хто його має. Тому уникайте таких поцілунків. А тому, хто має симптоми герпесу, порадьте прямі противірусні засоби, щоб вірус герпесу не був перешкодою романтичним стосункам.

7. В мене є герпес. Коли я можу передавати вірус іншим?

Відповідь: зазвичай герпес заразний у період спалаху захворювання, коли з’являються пухирці на шкірі обличчя і слизових оболонках (1 тип) і статевих органів (2 тип). Тому в цей період варто уникати будь-яких контактів, і статевих також. Якщо висип з’явився на статевих органах, необхідно почекати, поки він повністю щезне, перш ніж знову зайнятися сексом, щоб захистити свого партнера від інфікування.

8. Чи можна більше одного разу заразитися генітальним герпесом?

Відповідь: після інфікування вірусом герпесу 2 типу він залишатиметься у вашому організмі усе життя. Однак ви можете навіть про це не підозрювати, оскільки вірус може себе не проявляти. Так само як і повторні спалахи генітального герпесу не є свідками повторного зараження герпесом 2 типу, а лише вказують на те, що вірус досі живе у вашому організмі. Це не стосується вірусу герпесу 1 типу, який також може викликати утворення пухирів на статевих органах, і яким ви можете інфікуватися, вже маючи генітальний герпес. Для того, щоб запобігти частим повторенням генітального герпесу, варто приймати прямі противірусні засоби, що безпосередньо впливають на вірус герпесу.

9. Чи захищає використання презервативу від інфікування герпесом?

Відповідь: презерватив захищає від багатьох захворювань, що передаються статевим шляхом, включаючи генітальний герпес. Однак важливо пам’ятати, що вірус простого герпесу передається через контакт зі шкірою, тому презерватив не забезпечує 100% захисту. Однак, якщо ви займаєтеся сексом з людиною, яка не має симптомів і використовуєте презерватив, ризик зараження вірусом герпесу вкрай низький. Не забувайте проходити обстеження і вчасно застосовувати прямі противірусні засоби – це вбереже вас від негараздів з власним здоров’ям.

10. Які антибіотики можуть вбити вірус герпесу?

Відповідь: важливо знати, що засоби, які згубно впливають на бактерії, ніяким чином не діють на вірусу. Більше того, безконтрольне застосування протимікробних засобів знижує чутливість до них мікробів, що може негативно позначитися на ефективності лікування тоді, коли вони дійсно знадобляться. З метою безпосереднього впливу на вірус герпесу необхідно приймати прямі противірусні засоби – тільки так ви забудете про цей вірус. І про засоби профілактики теж не забувайте.

Маєте питання ?

Напишіть нам своє запитання. Наші спеціалісти допоможуть вам.