Чим небезпечний вроджений герпес?

Чим небезпечний вроджений герпес?

Автор: Віктор Адаменко – лікар-дерматолог

Герпес, чим небезпечний та як лікувати

Герпесом найчастіше називають інфекцію, яка викликана вірусом простого герпесу 1 і 2 типів , в народі – «застуда на губах» За багатьма даними проведених у світі епідеміологічних досліджень, герпес поширений на всій Земній кулі. Приблизно до 40-річного віку понад 90% населення вже мають вироблені антитіла до вірусу герпесу, відповідно, хоча б один раз в житті вони вже перенесли дану інфекцію. Тяжкість перебігу захворювання, сприйнятливість організму до герпетичної інфекції залежать великою мірою від стану імунної системи людини. Вірус простого герпесу, як правило , вражає в першу чергу слизові оболонки, шкіру, нервову систему, та інші внутрішні органи людини.

Джерелом зараження служать носії вірусу, які виділяють його в навколишнє середовище, а також хворі зі свіжими герпетичні висипання. Для зараження герпесвирусной інфекцією достатньо попадання вірусних частинок на слизові оболонки або на шкіру людини. Герпесвірусна інфекція може також передаватися через предмети, заражені вірусом: через рушник, посуд, постільна білизна, іграшки та ін. Предмети побуту. При інфікуванні генітальним герпесом інфекція передається статевим шляхом. Генітальним герпесом більшість людей інфікується з початком статевого життя.

Також пильної уваги заслуговує і вроджений герпес – це вірусне захворювання, що викликається внутрішньоутробним інфікуванням плоду. Внутрішньоутробне інфікування можливо в тому випадку, коли у матері в період вагітності відбувається розвиток первинної герпетичної інфекції з відповідним попаданням вірусів герпесу в кров.

Як герпес потрапляє до організму

Зазвичай, вірус потрапляє в організм новонародженого, коли плід проходить через інфіковані родові шляхи, але можливо і зараження в утробі матері. В такому випадку хвороба протікає важко і, як правило, закінчується викиднем або народженням недоношеної дитини з сукупністю відхилень від нормальної будови організму.

Ознаки герпесу

Ознаки захворювання безпосередньо пов’язані з його вродженою формою (локалізованої, церебральної і генералізованої). Зазвичай, перші симптоми виникають через 1-2 тижні і проявляються так званими  «везикулами». Висип може розміщуватися на будь-якій частині тіла, бульбашки мають невеликий розмір і наповнені рідиною, що виділяється серозними оболонками. В основному, везикули нагромаджуються у групи і навіть здатні зливатися між собою. Шкіра під висипом набрякає і червоніє. Коли пухирці розкриваються, вони утворюють ерозії. При найменших ознаках захворювання – негайно зверніться до спеціаліста.